Lezersrecensie
Onverwachts genoten
Alweer enige tijd geleden cadeau gekregen in mijn 1e adventkalender van Hebban. Nu in één ruk uitgelezen. Het verhaal bevat bizarre situaties, humor en ook wel verdriet.
Psychotherapeut Lin Bankers krijgt te maken met een burn-out en ligt met zichzelf overhoop. Haar moeder is ook nog eens net overleden. Ze ontvangt een erfenis en weet even niet wat ermee te doen. Dan komt ze met het kip-ei-principe. Door jezelf of je huis te verwaarlozen herinner je jezelf er namelijk aan ‘het niet waard te zijn’. Omgekeerd geldt hetzelfde. Met het op orde brengen van uiterlijk vertoon bevestig je het positieve beeld dat je het de moeite waard vindt om ook het onderliggende probleem aan te pakken. Mooie uitspraken, toch?
Ze besluit een bank te kopen, de Hawaї 2000. Deze blijkt bij bezorging niet door haar voordeur te passen, dus laat ze die even op de veranda staan. Tot overmaat van ramp wordt haar dementerende vader bij haar ‘afgeleverd’ door diens partner. Hem wil ze niet in huis opnemen, dus parkeert ze hem op diezelfde bank op de veranda. Daarna lees je hoe Lisa eerst achteruit gaat, herinneringen ophaalt aan haar verleden, opkrabbelt en uiteindelijk dingen weer in perspectief probeert te zien.
De delen waarin de herinneringen aan haar moeder worden beschreven, qua verzorging en qua afscheid, die hebben mij echt geraakt. Deels omdat ik het herkende, deels ook omdat het gewoon zeer goed is beschreven. Voor mij onverwachts toch een aanrader.