Lezersrecensie
Niet voor iedereen weggelgd
Jane Healey is een auteur die woont in Edinburgh. De dieren van Lockwood Manor is haar debuutroman. De Opheliameisjes is haar tweede roman.
Vijf vriendinnen verblijven in de zomer van 1973 enkele maanden samen in het landhuis van Ruths ouders. In het landhuis hangen vele schilderijen die de jongeren erg intrigeren. Het wekt niet enkel interesse maar zorgt ook voor niet zo onschuldige fantasieën.
24 jaar later. Ruth besluit samen met haar gezin in hetzelfde landhuis te gaan wonen nadat haar vader overleden is. Ruth heeft ondertussen een man en drie kinderen. Wanneer een oude vriend, Stuart, op bezoek komt blijkt er van alles boven water te komen over die zomervakantie in 1973. Ruth’s dochter Maeve, die 17 jaar is, wordt verliefd op Ruth’s vroegere vriend. Geheimen blijven niet langer geheim.
Healey weet met haar mysterieuze flaptekst meteen interesse te wekken. Ze raakt verschillende pittige thema’s aan in haar boek. Thema’s die mij wel weten te raken. In dit boek werd ik eerlijk gezegd niet erg geraakt. Ik werd precies wat overwhelmed door alle heftigheid waardoor het niet erg kon binnendringen.
De schrijfster heeft een beeldende en beschrijvende schrijfstijl. Ze weet de personages echtheid bij te brengen waardoor het intiem aanvoelt tijdens het lezen. Personages met heel wat negatieve eigenschappen. Dit lees ik eigenlijk wel graag in verhalen. Dit maakt de personen menselijk want niemand is enkel goedhartig.
Het verhaal vond ik verrassend en gulzig tegelijk. Met momenten pijnlijk maar persoonlijk ben ik wel erg geïnteresseerd in gedachtegoed en gedragingen van mensen die misdadig gedrag stellen. Hierdoor was ik dus erg geïntrigeerd door dit boek maar snap ik ook zeker dat dit boek niet voor iedereen is weggelegd.