Meer dan 7,2 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Belgische true-crime

Shel Wildvang 12 februari 2026
Stefan Laenen is zo’n journalist die niet alleen het nieuws brengt, maar het ook met een flinke dosis nieuwsgierigheid en lef uitpluist. Hij komt uit de Kempen zelf, schrijft al jaren over misdaad en true crime, en geeft daarnaast lezingen waarbij hij je met zijn verhalen aan je stoel nagelt. Geen stoffige academicus, maar iemand die het macabere met een menselijke (en soms wrange) blik benadert.

In De Kille Kempen duikt Stefan in de donkerste hoekjes van die stille, bosrijke regio die we normaal vooral kennen van hei en rust. Vergeet het cliché van de vredige Kempen: dit boek toont hoe er achter die purperen heide en eenzame huisjes soms gruwelijke dingen gebeurden. Van de beruchte Freddy Horion die zijn waanzin hier voorbereidde, tot de enige échte Kempense seriemoordenaar, tot sadistische zaken waarbij de dader nooit voor assisen verscheen. Het boek volgt een alfabetische opbouw (van Arendonk tot Zandhoven), waardoor je telkens een nieuwe moordzaak voorgeschoteld krijgt – telkens met feiten, context en een vleugje lokale geschiedenis. Het leest als een macabere roadtrip door de Antwerpse Kempen, waarbij je af en toe denkt: “Serieus, hier? In dat rustige gehuchtje?”

Stefan houdt het lekker direct en beeldend, zonder al te veel opsmuk of sensatiezucht. Hij oordeelt niet te hard, maar laat de feiten en de menselijke drama’s voor zich spreken – dat maakt het juist zo beklemmend.

De lokale invalshoek maakt het extra rauw en dichtbij. De variatie in de zaken houdt het fris, en Stefan slaagt erin om respectvol over de slachtoffers te schrijven zonder dat het een droge opsomming wordt.

De Kille Kempen is een intrigerend kijkje achter de gordijnen van een regio die veel boeiender (en griezeliger) blijkt dan je dacht. Perfect voor wie van rauwe, Belgische true crime houdt zonder Hollywood-glans.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Shel Wildvang

Gesponsord

Hoe ver ga jij voor het huis van je dromen? Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.