Meer dan 7,2 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Livia's geheim

Boekenpearls76 04 februari 2026
Recensie van:
Livia’s geheim
Eerder verschenen in deze serie:
Sara’s geheim en
Merels geheim
Livia’s geheim is het laatste deel in deze serie.
Auteur :
Angelique van Dongen
Angelique van Dongen (1970), woont in Oosterhout en schrijft sinds 2009 romans voor een breed publiek. Met haar boeken ‘Geraakt’ en ‘Rozenlaan 10’ was zij genomineerd voor de Valentijnprijs voor het meest romantische boek. Haar boeken kenmerken zich door de eigentijdse en herkenbare onderwerpen. Naast auteur is ze verpleegkundige en praktijkopleider in de psychiatrie.
Bibliografie
Leugens & Liefdes – Ellessy (2009)
Verkeerd verlangen – Ellessy (2010)
Geslepen – Ellessy (2011)
Vage Angst – Ellessy (2012)
Geraakt – Ellessy (2013)
Papieren kinderen – Ellessy (2014)
Schaduwweduwe – Ellessy (2014)
Onverwacht – Ellessy (2015)
Thee met koekjes – Ellessy (2016)
Rozenlaan 10 – Ellessy (2017)
Mag ik (van) je houden? – Ellessy (2018)
Trots op jou! – Ellessy (2018)
Voor altijd – Ellessy (2019)
Nachtvlinder – Ellessy (2019)
Roze paniek – Ellessy (2020)
Stukken beter! – Ellessy (2020)
Beter dan ooit – Ellessy (2021)
De IJskoningin – Ellessy (2022)
Heimwee naar jou – Ellessy (2023)
Terug naar Kefalonia – Ellessy (2023)
Abby’s kerstdroom – Ellessy (2024)
Merels geheim – Ellessy (2025)
Sara’s geheim – Ellessy (2025)
Wijze van lezen:
Recensie-exemplaar paperback ontvangen van de auteur zelf in ruil voor mijn recensie en deelname aan de blogtour.
Uitgeverij:
Ellessy
Genre:
Roman
Cover en flaptekst:
Een man en vrouw in een omhelzing. De vrouw heeft een glimlach rond haar lippen en kijkt afwezig in de verte.
De flaptekst is informerend en maakt nieuwsgierig naar dit verhaal.
De auteursfoto en informatie vind ik een waardevolle toevoeging.
Mooie tekst:
Don’t give in to your fears. If you do, you won’t be able to talk to your heart. Paulo Coelho.
Het verhaal:
Livia werkt als centralist in de meldkamer en is onlangs, na een roerige periode in hun huwelijk, gescheiden van Calle. Ze besluit uit te zoeken wat ze wil met haar leven en vertrekt naar Oostenrijk waar ze een huis in de bergen huurt van de knappe eigenaar, Marnix. Haar huis in Nederland verhuurt ze aan Scott, de dierenarts die in de praktijk van Axel, echtgenoot van haar beste vriendin Merel, werkt. Onverwacht moet ze naar huis vanwege de gezondheid van haar vader. Terug in Oostenrijk weet ze wat ze met haar verdere leven wil: ze wordt rouwdoula. Hiervoor gaat ze definitief terug naar Nederland. Ze krijgt gevoelens voor Scott, maar een geheim tussen hen belemmert haar verliefdheid. Maakt dit geheim alles kapot, of kan ze het tij nog keren?
Mijn leesbeleving:
Dit verhaal vertoonde vele raakvlakken met mijn eigen leven. Dat vond ik confronterend maar ook uit het leven gegrepen. Hoe moeilijk ik het ook vond het gaf me ook troost dat er meer mensen zijn die door hetzelfde diepe dal gaan als mij. Je voelt je dan niet zo alleen.
Gelijk voelde ik een band met Livia. Zij is een vrouw met een hart van goud. Maar ze is hard voor haarzelf en ziet moeilijk dat haar gedrag en karakter de mensen om haar heen bemoedigen en verwarmen. Door het grote empatische vermogen van Livia wonen er vele mensen in haar grote hart.
Des te hartverscheurend vond ik het dat er ook mensen waren die het niet zo nauw namen met liefde en trouw. Die het nodig vonden om van hun hart een moordkuil te maken en toen de waarheid zich openbaarde zo veel verwoesting, verdriet en chaos achterlieten. Dat gunde ik Livia niet. Ook waren er mensen die het hautain zijn tot kunst verheven hadden. En die dit onder alle omstandigheden hardnekkig vol hielden.
De schrijfstijl is beeldend. Alle menselijke gevoelens en gedachten worden vanuit ieder oogpunt bekeken en tot in de kern afgeped. Dit zorgt ervoor dat het verhaal continu boeiend en meeslepend blijft. De personages zijn gedetailleerd uitgewerkt en komen geloofwaardig op mij over. Ze gaan de dialoog met elkaar aan, ze doen volop aan zelfreflectie, ontwikkelen zich. Sommige sluit je in je hart en anderen zie he liever verdwijnen.
En als er dan uit een van de splinters die een hart ooit verpulverde door verdriet, rouw, bedrog en en rampspoed opnieuw liefde oplaadt en die splinter weer kan versmelten met een hart dat wel vertrouwen, liefde, passie, bewondering en bovenal belofte uitstraalt dan is dat als een sprookje.
Maar dat er dan toch nog flinke hindernissen te nemen zijn is enerzijds onverwacht maar anderzijds ook niets menselijks is ons vreemd. Maar als je dan vanuit uitzichtloos en definitief voorbij toch opnieuw naar elkaar luistert en vandaaruit kunt inzien dat je (denk) fouten maakte dan maakt dat de band ijzersterk.
De plot is daardoor diepgelaagd en ontroerend.
De epiloog vormde voor mij een waardige afsluiting van een hartverscheurende, turbulente, meedogenloze en dieptrieste levensgebeurtenissen. Waar de liefde floreert, nieuwe duurzame vriendschappen zijn ontstaan en alsof het “from heaven sent” was ook nog de kiem legt voor het ontspruiten van nieuw leven.
Ik lees en recenseer graag meer boeken van Angelique van Dongen. Ik ben zeer benieuwd naar de andere boeken in deze serie.
Mijn mening:
Ik geef 5 sterren.
Dit is een verhaal dat mij van mijn psyche tot in mijn hele lijf beroerde. Dat vele parallellen vertoonde met mijn eigen leven. De inktzwarte scenario’s, Magere Hein die diverse malen optredens had, er is meer tussen hemel en aarde, stille wateren hebben diepe gronden, zoveel geven waardoor je jezelf voorbij loopt.
De schrijfstijl is beeldend. De personages zijn gedetailleerd en geloofwaardig uitgewerkt. Het verhaal is continu boeiend waardoor het boek weg leggen niet tot de opties behoort.
Hartelijk dank dat ik mee mocht doen aan de blogtour Angelique van Dongen.





Reageer op deze recensie

Meer recensies van Boekenpearls76

Gesponsord

Eén wens. Twee levens. Een onvergetelijke vriendschap. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Een hilarische en spannende donkere romcom met een bloederig randje.

In Broers laat Carolijn Visser via haar familieverhaal zien hoe kunstenaars de behoudende naoorlogse sfeer doorbraken. Lees hier over het Mezza Boek van de Maand.