Meer dan 6,9 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

De liefde is een subtiel en lief boek dat laat zien hoe groots het gewone kan zijn.

Laura 21 augustus 2025
François Bégaudeau beschrijft in De liefde over een vorm van liefde die velen herkennen: zonder grote drama’s of gekke gebeurtenissen. De liefde zit in de kleine dingen, in de dagelijkse gang van zaken. Jeanne en Jacques Moreau leven vijftig jaar samen, als elkaars gezelschap. Ze delen hun leven zonder veel woorden of gekkigheid. Ze zijn elkaars metgezel. Alleen de dood kan hen uit elkaar halen – al is zelfs dat niet helemaal zeker.

De liefde is precies wat het belooft te zijn: een eenvoudig liefdesverhaal. Geen grootse gebaren, geen dramatische wendingen of hartverscheurende conflicten. Dit is geen boek dat je op het grote scherm zal zien. Het is een ingetogen verhaal over een heel gewone liefde, zoals die zich bij zovele mensen afspeelt; alledaags, maar juist daardoor herkenbaar en raak.

Wat dit boek echt bijzonder maakt, is hoe Bégaudeau er met zo weinig woorden in slaagt om decennia te laten voorbijgaan. De tijd glijdt als het ware vanzelf voorbij: seizoenen wisselen elkaar af, gewoontes komen en gaan, en de relatie tussen de twee hoofdpersonen verdiept zich langzaam, zonder dat het er dik bovenop ligt. Juist die eenvoudige, natuurlijke manier waarop hij met tijd omgaat, is wat mij het meest heeft geraakt en wat ik bewonder aan deze novelle.

De stijl is licht en vlot, zonder oppervlakkig te worden. Bégaudeau schrijft met precisie over de kleine gebaren tussen twee mensen die hun leven samen doorbrengen. De liefde is een subtiel en lief boek dat laat zien hoe groots het gewone kan zijn.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Laura

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Elena moet haar vermiste opa terugvinden in een magische en mysterieuze wereld vol met mythische wezens. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.