Lezersrecensie
Mysterieze romance
Het is velen van jullie inmiddels vast wel bekend dat ik lekker ga op romance boeken en al helemaal als er een emotioneel randje aan lijkt te zitten. The first to fall van de Duitse auteur Kristina Moninger lijkt dan ook precies zo’n boek wat mij tevreden zal stellen. Het belandde in de nazomer van 2025 op mijn TBR, maar desondanks (en geheel tegen mijn verwachting in) pakte ik het niet op. Tot nu, want ik moest na het boek dat ik hiervoor uit had echt even iets luchtigers hebben. Of nou ja, iets dat wat makkelijker weg zou lezen. Was dit het geval of ging ik hier weer faliekant de mist mee in? Dit is het eerste deel in het “Red Summer” tweeluik, deze boeken moeten wel op volgorde worden gelezen.
The First to Fall is het eerste deel van de Red Summer-serie van de Duitse bestsellerauteur Kristina Moninger. Een echte pageturner vol spanning en romantiek.
Jakobs dromen worden verwoest, wanneer een tragisch incident tijdens een bergtocht met vrienden hem tot een verdachte maakt. Hij mag het land niet verlaten. Ondertussen moet hij het Alpen-chalet van zijn moeder van de ondergang zien te redden. Vastberaden stort hij zich op deze taak, maar het verleden blijft hem achtervolgen.
Dan verschijnt Aurora in haar busje, op zoek naar antwoorden over de dood van haar zus. Zonder te vermoeden welk schokkend geheim er tussen hen schuilt, voelen ze zich onweerstaanbaar tot elkaar aangetrokken. Maar Jakob onderdrukt zijn gevoelens, overtuigd dat hij haar liefde niet verdient na wat hij heeft gedaan…
Net als bij veel andere boeken binnen het romance genre wordt het verhaal afwisselend verteld vanuit beide hoofdpersonen. Waar dit bij andere boeken een interessante dynamiek oplevert en je de hoofdpersonen goed leert kennen, is dit bij Aurora en Jakob minder goed geslaagd. Beide missen wat diepgang. Ja, ze hebben ieder zo hun problemen en waar Aurora op zoek is naar antwoorden, vreet schuldgevoel Jakob vanbinnen op. Beide hebben een ingewikkelde band met hun ouders, wat veel invloed op hen heeft. Hoewel Aurora en Jakob hierdoor ongewild veel raakvlakken hebben, is de chemie ongeloofwaardig. Door hetgeen er is gebeurd dat Aurora’s zus Emilia het leven heeft gekost zijn de twee gedwongen om tijd met elkaar door te brengen. Ze kennen elkaar nauwelijks, maar toch spatten de vonken er vanaf. De romance bloeit snel op, maar voegt weinig toe aan het daadwerkelijke verhaal. Zo tegen het einde komen de echte emoties pas los en wordt de chemie iets tastbaarder, maar ze overtuigen niet als stel. De bijfiguren in dit verhaal zijn daarentegen wel interessant, het gevoel overheerst dat zij veel te verbergen hebben.
Wat wel anders is dan veel andere romance boeken is het verhaal zelf. Vaak is de structuur voorspelbaar en bevat het weinig onderliggende spanning. De plot dient vaak ter ondersteuning van de personages tijdens hun ontwikkeling. Door de gebeurtenissen tijdens de bergtocht zitten deze elementen wel in deze roman. Er zijn mensen omgekomen, maar wat ging eraan vooraf en hoe heeft het zo mis kunnen gaan? Dat zijn de vragen die je als lezer continu bezighouden. Je wilt antwoorden en stukje bij beetje krijg je deze ook. De auteur maakt gebruik van korte flashbacks waarmee de puzzel langzaam maar zeker gelegd kan worden. Toch gebeuren er in het heden genoeg zaken die alles dat je dacht te hebben ontrafeld weer aan het wankelen brengen. Tot aan het einde aan toe zelfs, want al denk je dat Moninger je inmiddels met alle informatie heeft gevoed en alle losse eindjes mooi aan elkaar heeft geknoopt, wordt je alsnog op het verkeerde been gezet. Dit maakt nieuwsgierig naar In love at last, het tweedeen tevens laatste deel van deze “Red Summer” serie. Hierin staat Jakobs tweelingzus Verena centraal en dit is interessant, want haar rol lijkt groter dan haar verschijning doet vermoeden.
Ondanks dat The first to fall van Kristina Moninger vlot geschreven is en makkelijk wegleest, weet het op veel vlakke niet volledig te overtuigen. De chemie voelt geforceerd waardoor de romance ongeloofwaardig overkomt. Ook hoofdpersonen Jakob en Aurora weten niet volledig te intrigeren en te overtuigen. Wat dat onverwachts wel doet is de plot. Dit heeft een mysterieus randje en de auteur zet je continu op het verkeerde been. Dit prikkelt om het tweede deel in dit tweeluik op te pakken. Dit is recent ook in het Nederlands verschenen. Ben je op zoek naar romance met wat mysterie? Dan past dit boek in dat plaatje.