Lezersrecensie

Veel diepgang door serieuze thematiek


Laurie Laurie
14 mrt 2026

Ashley Poston heeft inmiddels al meerdere romans op haar naam staan, zowel voor jongeren als voor volwassenen. De laatste jaren lijkt ze met die laatste meer succes te boeken. Deze romans worden gekenmerkt door een vleugje magisch realisme, maar draaien wel allemaal om romantiek. Een van deze romans voor volwassenen is De dood van romantiek, waarin er ruimte is voor het paranormale. Zeven jaar weg van jou heeft mij eerder erg verrast, maar weet dit boek datzelfde effect te bereiken?

Florence Day is ghost writer van een succesvol auteur. Na een pijnlijke relatiebreuk krijgt ze alleen gene letter meer op papier. De boeken die ze schrijft zijn nmaelijk feelgood en gaan oer romantiek met een happy end. Alleen geloooft Florence niet meer in romantiek, deze is dood voor haar. Als haar nieuwe redacteur Benji haar geen uitstel geeft voor de deadline van haar nieuwste boek, zit Florence met de handen in het haar. Tot het noodlot toeslaat en ze terug naar huis moet keren voor de begrafenis van haar vader. Thuis staat haar een verrassing te wachten, naemlijk een geest. Niet zomaar en geet, maar die van haar knappe, hartstikke dode redacteur Benji. Florence is er heilig vanovertuigd dat ze niet voor een geest kan vallen, maar toch voelt ze zich tot Benji aangetrokken. Kan hij haar laten inzien dat romantiek toch niet dood is?

Doordat het verhaal volledig vanuit Florence wordt vertelt, leer je haar het beste kennen. Toch krijgt ook Benji een podium. Ze blijken veel gemeenschappelijk te hebben, dat schept een band. Florence is altijd al als een buitenbeentje gezien. Ze kan geesten zien en met hen praten, iets dat haar in het verleden tot het mikpunt van spot maakte. Zo erg zelfs dat ze uit haar geboortestad is vertrokken en nu na tien jaar eindelijk weer terugkeert voor de begrafenis van haar vader. In die tijd was het contact met haar familie niet hecht, wat een wig drijft tussen haar en haar zus. Dit is iets waar Florence wl mee lijkt te zitten. Het komt over of ze geen mensen nodig heeft, maar gaandeweg wordt duidelijk dat dat wel degelijk het geval is. Ze is alleen beschadigd en weet niet goed hoe ze dit moet aanpakken. Ondanks haar worstelingen is het geen personage dat je bij zal blijven, daar is ze niet interessant genoeg voor.

Waar veel romances draaien om een levend koppel, is hier een geest de belangrijkste tegenspeler. Dit geeft een originele twist aan het verhaal, maar zorgt tegelijkertijd voor minder aantrekkingskracht en spanning. Benji is morsdood, en dan gaat fysiek contact nou eenmaal wat moeilijker.

Toch zorgt de auteur voor een goede portie karakterontwikkeling. Dit zit hem voornamelijk in de gesprekken tussen Florence en Benji. Verschillende serieuze thema’s passeren de revue, waaronder rouw, verlies en een pestverleden. Hierdoor is het geen vrolijk boek, maar heeft het wel meer diepgang dan de flaptekst in eerste instantie doet vermoeden. Hierdoor wil je door blijven lezen, want het contact tussen een levende en dode is intrigerend. Postons vlotte pen draagt daar zeker aan bij. Ook al bevat het boek heftige onderwerpen, de toegankelijke manier van schrijven zorgt dat het nergens te zwaar op de hand wordt. Het gehaast aanvoelende einde is dan wel een flinke domper.

Hoewel magisch realisme en paranormale romances niet helemaal mijn ding zijn, heb ik mij wel vermaakt met De dood van romantiek van Ashley Poston. Dit boek bevat meer diepgang dan je in eerste instantie zou vermoeden, het contact tussen een dode en levende is ronduit intrigerend. Het draait hier vooral om de gesprekken tussen die twee en de thema’s die daarin de revue passeren. Het zijn juist deze thema’s en de manier waarop deze bijdragen aan de groei van de personages waardoor je de pagina’s maar blijft omslaan. En vooruit, de schrijfstijl van de auteur draagt hier ook aan bij. Toch heeft dit boek niet hetzelfde verrassende effect op mij gehad als Zeven jaar weg van jou, maar dat lag ook wel in de lijn der verwachting. Wil je eens een ander soort romance dan anders lezen? Dan is dit wellicht een boek voor jou.

Reacties

Meer recensies van Laurie

Boeken van dezelfde auteur